Znajdujący się na wyposażeniu gabinetu LASER CANDELA V-BEAM – służy do leczenia zmian naczyniowych, np. naczyniaków płaskich, jamistych, zlewnego rumienia na twarzy nie poddającego się leczeniu zachowawczemu itp. W tych wskazaniach wymieniany jest w literaturze jako najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy, tzw. „złoty standard”. Zabieg jest prawie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu działania promieniowania laserowego pozostaje zasinienie, czasem znaczne, które znika całkowicie po 7 -14 dniach. Należy zaznaczyć, że nie zdarza się obserwować zranienia, owrzodzenia czy innego rodzaju uszkodzenia ciągłości skóry w miejscu zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że mechanizm działania lesera polega na pochłanianiu jego wiązki tylko przez tkankę koloru czerwonego, a więc naczynia. Pozostała tkanka pozostaje nienaruszona. Po zabiegu zmiana ustępuje w około 30 – 80%, w zależności od mocy użytego promieniowania, zabieg można powtarzać.

LASER SMOOTH BEAM (S-BEAM) – służył pierwotnie do wygładzenia zmarszczek na twarzy i szyi. Obecnie wykorzystuje się inną unikalną właściwość lasera, jaką jest możliwość leczenia hiperplazji gruczołów łojowych – żółtych grudek z dołeczkiem w środku, bardzo opornych na inne metody leczenia. Hiperplazja gruczołów łojowych (HGŁ) pojawia się u większości osób po 30 roku życia. Niekiedy zmiany są ledwo zauważalne, niekiedy wręcz szpecące. Problemem jest budowa zmian skórnych – gruczolaków łojowych, które są niezwykle głęboko „zakorzenione” w skórze. Sprawia to, że wszystkie zabiegi polegające na „łyżeczkowaniu”, „mrożeniu” czy też „wypalaniu” zmian są całkowicie nieskuteczne. Z kolei zabieg chirurgicznego usunięcia pozostawia zazwyczaj większą bliznę, niż sama zmiana.

Leczenie HGŁ przy pomocy lasera S-Beam niekiedy wymaga tylko jednego zabiegu. Działanie lasera polega prawdopodobnie na uszkodzeniu DNA komórek jednak bez naruszenia ciągłości skóry. Tym niemniej bezpośrednio po zabiegu pojawiają się niewielkie strupki przypominające ukąszenie komara, które goją się w ciągu kilku dni. Efekt zabiegu widać dopiero po 4-8 tygodniach, gdyż tkanka gruczolaka w tym czasie powoli obumiera. Zmiany ustępują w znacznej części; w najgorszym wypadku gruczolaki robią się znacznie mniejsze. W miejscu gruczolaka może pojawić się niewielkie zagłębienie, nie ma jednak blizny.

image

Umów się na wizytę

Rozwiąż swój problem już dziś.

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Środa 15:00. – 18.00
Czwartek13:00 – 16:00
Piątek12:00 – 14:00
Sobota (tylko wybrane)11:00 – 14.00

Wizyty Online

Dla naszych klientów wychodzimy na przeciw oczekiwaniom oferując możliwość diagnozy bez wychodzenia z domu. 

Rezerwacje Telefoniczne

22 635 03 03

Nie prowadzimy zapisów mailowo. 
 Proszę nie zadawć pytań w imieniu znajomych, dzieci znajomych i bliskich. Proszę dać im szansę na osobisty kontakt. Proszę nie pytać czy przyjmuję na NFZ.

Aktualności

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter aby otrzymywać aktualizację naszej oferty.

  image

  Gabinet Dermatologiczny
  Wasylyszn

  Profesjonalne oraz indywidualne podejście do pacjenta poparte doświadczeniem.

  Nasi Pacjenci O Nas

  Na wstępie miła i pomocna obsługa recepcji, następnie Pan Doktor jest konkretny, stawia trafne diagnozy, jest konsekwentny w leczeniu i skuteczny. Polecam
  image
  Eliza Cholewa
  Pacjent