Trichogram, a w zasadzie „trichorhizogram” jest jednym z najstarszych badan w dermatologii. Pionierem tego badania w Polsce był nieżyjący już prof. Wojciech Kostanecki.

Badanie jest tym dla oceny stanu włosów, czym morfologia krwi dla oceny stanu ogólnego zdrowia. W czasie wzrostu włos przechodzi kilka faz, które trwają od kilku do kilkudziesięciu tygodni. W związku z tym w wyrwanej ze skóry głowy próbce włosów powinny znajdować się włosy w poszczególnych fazach wzrostu (anagenowe, telogenowe, katagenowe) w określonych proporcjach. Zaburzenie tych proporcji wskazuje, choć nie definiuje z jakim stanem chorobowym mamy do czynienia.

image

Umów się na wizytę

Rozwiąż swój problem już dziś.

Uwaga!

Trichogramu NIE MOŻNA wykonać z włosów które same wypadły, gdyż w normalnych warunkach wypadają tylko włosy telogenowe. W związku z tym próbkę włosów musi pobrać lekarz lub przeszkolony personel na wizycie (włosów do badania nie można przesłać pocztą). Do badania pobiera się 50-100 włosów.

Wynik badania przede wszystkim daje odpowiedź na pytanie, czy utrata włosów następuje, gdyż czas życia włosa jest krótszy (łysienie telogenowe), czy też dlatego, że jakość włosów jako takich w następnych pokoleniach wzrostu włosa jest coraz gorsza (łysienie dystroficzne, czyli anagenowe). Ponadto w naszym gabinecie do wyniku trichogramu dołączamy kilka zdjęć mikroskopowych charakterystycznych dla danego badania korzeni włosów, co daje lepsze rozeznanie lekarzowi leczącemu utratę włosów lub robiącemu następny trichogram. Pod tym względem trichogram robiony w naszym Gabinecie jest wyjątkowy i ma unikalną wartość diagnostyczną.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że trichogram nie leczy wypadania włosów, gdyż jest jedynie badaniem. Dlatego radzimy, aby nie wykonywać badania „na wszelki wypadek”, tylko po zaleceniu go przez lekarza prowadzącego.

W jakiej postaci wydawany jest wynik?

Wynik wydawany jest w postaci elektronicznej (plik pdf kolorowy wysyłamy mailem) lub wydrukowany na papierze (druk czarno- biały).

Czy przechwoujemy wyniki wszystkich badań?

Tak, wyniki wszystkich badan będziemy przechowywać przez 3 lata. Jednak po upływie tego czasu musicie Państwo zadbać o zabezpieczenie wyniku, tak, aby można było go obejrzeć po kilku latach lub dekadach.

Przykładowe badanie:

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Środa 15:00. – 18.00
Czwartek13:00 – 16:00
Piątek12:00 – 14:00
Sobota (tylko wybrane)11:00 – 14.00

Wizyty Online

Dla naszych klientów wychodzimy na przeciw oczekiwaniom oferując możliwość diagnozy bez wychodzenia z domu. 

Rezerwacje Telefoniczne

22 635 03 03

Nie prowadzimy zapisów mailowo. 
 Proszę nie zadawć pytań w imieniu znajomych, dzieci znajomych i bliskich. Proszę dać im szansę na osobisty kontakt. Proszę nie pytać czy przyjmuję na NFZ.

Aktualności

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter aby otrzymywać aktualizację naszej oferty.

  image

  Gabinet Dermatologiczny
  Wasylyszn

  Profesjonalne oraz indywidualne podejście do pacjenta poparte doświadczeniem.

  Nasi Pacjenci O Nas

  Na wstępie miła i pomocna obsługa recepcji, następnie Pan Doktor jest konkretny, stawia trafne diagnozy, jest konsekwentny w leczeniu i skuteczny. Polecam
  image
  Eliza Cholewa
  Pacjent