Rozpoznanie.

Znaczna część populacji, nawet do kliku procent cierpi na marznięcie rąk. U części z tych pacjentów występuje tzw. choroba Raynaud polegająca na napadowym marznięciu rąk z blednięciem ( aż do zupełnego „skostnienia” ), z następującym wkrótce potem przekrwieniem z zasinieniem skóry. Zmiany są bolesne. Jednak podobne objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. Mówimy wówczas o tzw. „objawie Raynaud”. Najgroźniejszą z chorób przebiegających z objawem Raynaud, wyprzedzającym często o wiele lat chorobę zasadniczą jest sklerodermia układowa (systemic sclerosis). W diagnostyce sklerodermii największe znaczenie mają specjalistyczne badania immunologiczne. Jednak jak się okazuje, stosunkowo proste badanie – kapilaroskopia, będące w istocie badaniem mikroskopowym wałów paznokci rąk, może pomóc we wczesnym rozpoznaniu sklerodermii oraz innych tzw. Chorób tkanki łącznej. Na badanie należy zgłosić się po konsultacji lekarza reumatologa lub chirurga naczyniowego. SZANOWNI PAŃSTWO! Prawidłowo wykonana kapilaroskopia jest badaniem trudnym, czasochłonnym. Samo marznięcie rąk nie jest jeszcze wskazaniem do kapilaroskopii.

 

image

Umów się na wizytę

Rozwiąż swój problem już dziś.

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Środa 15:00. – 18.00
Czwartek13:00 – 16:00
Piątek12:00 – 14:00
Sobota (tylko wybrane)11:00 – 14.00

Wizyty Online

Dla naszych klientów wychodzimy na przeciw oczekiwaniom oferując możliwość diagnozy bez wychodzenia z domu. 

Rezerwacje Telefoniczne

22 635 03 03

Nie prowadzimy zapisów mailowo. 
 Proszę nie zadawć pytań w imieniu znajomych, dzieci znajomych i bliskich. Proszę dać im szansę na osobisty kontakt. Proszę nie pytać czy przyjmuję na NFZ.

Aktualności

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter aby otrzymywać aktualizację naszej oferty.

  image

  Gabinet Dermatologiczny
  Wasylyszn

  Profesjonalne oraz indywidualne podejście do pacjenta poparte doświadczeniem.

  Nasi Pacjenci O Nas

  Na wstępie miła i pomocna obsługa recepcji, następnie Pan Doktor jest konkretny, stawia trafne diagnozy, jest konsekwentny w leczeniu i skuteczny. Polecam
  image
  Eliza Cholewa
  Pacjent