Kapilaroskopia

Zobacz jak wygląda kapilaroskopia: kliknij tutaj

Znaczna część populacji, nawet do kliku procent cierpi na marznięcie rąk. U części z tych pacjentów występuje tzw. choroba Raynaud polegająca na napadowym marznięciu rąk z blednięciem ( aż do zupełnego „skostnienia” ), z następującym wkrótce potem przekrwieniem z zasinieniem skóry. Zmiany są bolesne. Jednak podobne objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. Mówimy wówczas o tzw. „objawie Raynaud”. Najgroźniejszą z chorób przebiegających z objawem Raynaud, wyprzedzającym często o wiele lat chorobę zasadniczą jest sklerodermia układowa (systemic sclerosis). W diagnostyce sklerodermii największe znaczenie mają specjalistyczne badania immunologiczne. Jednak jak się okazuje, stosunkowo proste badanie – kapilaroskopia, będące w istocie badaniem mikroskopowym wałów paznokci rąk, może pomóc we wczesnym rozpoznaniu sklerodermii oraz innych tzw. Chorób tkanki łącznej. Na badanie należy zgłosić się po konsultacji lekarza reumatologa lub chirurga naczyniowego. SZANOWNI PAŃSTWO! Prawidłowo wykonana kapilaroskopia jest badaniem trudnym, czasochłonnym. Samo marznięcie rąk nie jest jeszcze wskazaniem do kapilaroskopii.

 

KAPILAROSKOP JUŻ JEST! W gabinecie znajduje się wysokiej jakości kapilaroskop z przysawką umożliwiającą cyfrową archiwizację badania.

 

Przykładowe badanie: kliknij tutaj

Urlop letni:  13-29 VII oraz 10-25 VIII.

UWAGA DO KOŃCA LIPCA W BLOKU NIE DZIAŁA WINDA (IV piętro).

 

Nasz gabinet ma już 20 tat !

 

1997-2017  czytaj.

Nie wiesz jak dojechać?

Kliknij na poniższą mapkę aby wyznaczyć trasę dojazdu do gabinetu.

Co zabrać ze sobą do gabinetu?

Zasadniczo sprawę upoważnienia do zniżkowych recept załatwia dostępny w naszym gabinecie system eWUŚ. W razie wątpliwości, jeśli chcecie Państwo otrzymać refundowane recepty, proszę zabrać następujące dokumenty:

DOKUMENTY UPRAWNIAJĄCE DO
ZNIŻKOWYCH RECEPT

Wszystkie prawa zastrzeżone. | Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn - dermatolog, ul. Andersa 25 m. 421, 00-159 Warszawa